آخرین اخبار میبدنیوز (کلیک کنید)

افتتاح ۴ پروژه درمیبد در سفر رئیس‌جمهور به استان یزد - ۲۰ / ۰۸ / ۱۳۹۸
تمهیدات لازم برای جابه‌جایی مردم به استان اندیشیده شده است - ۱۶ / ۰۸ / ۱۳۹۸
دولتمردان تدبیر و امید باوجود تحریم‌ها اقدامات خوبی را انجام داده‌اند - ۱۶ / ۰۸ / ۱۳۹۸
پنج پروژه درمیبد برای سفر رئیس‌جمهور به استان مصوب شده است - ۱۴ / ۰۸ / ۱۳۹۸
مسئول عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی شهرستان میبد: روحیه استکبار ستیزی ،تجاوز و تعدی گری جز ذات آمریکاییان است - ۱۳ / ۰۸ / ۱۳۹۸
افتتاح یک واحد تولیدی معلولین درمیبد - ۱۳ / ۰۸ / ۱۳۹۸
دیدار و گفتگوی شهردار میبد با معاون عمرانی و توسعه روستایی و شهری وزارت کشور - ۰۸ / ۰۸ / ۱۳۹۸
پیام تسلیت مسئولان در پی درگذشت زنده یاد علی محمد ملاصادقی /فرجام عمر مبارکش با مرگ شهادت گونه رقم خورد/آگهی ترحیم - ۲۹ / ۰۷ / ۱۳۹۸
زمین ورزشی چمن مصنوعی شهدا میبد سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد - ۲۹ / ۰۷ / ۱۳۹۸
۱۹ کیلومتر از جاده ندوشن –ورزنه تا یک ماه آینده تکمیل می‌شود - ۲۰ / ۰۷ / ۱۳۹۸

شهریور ۱۶ام, ۱۳۹۸ تعداد بازدید: پرینت مطلب ارسال به دوستان

2 ماه پیشتر: قدردانی فرماندار از هنرمند میبدی

فرماندارمیبد و مدیر صندوق کارآفرینی امید استان با حضور در منزل محمدحسن کارگر زاده از خوشنویسان و هنرمندان میبدی که قرآن نویسی روی سنگ، اشیاء و استخوان شتر را خلق کرده؛ ضمن قدردانی از وی، بر حمایت از این کار تأکید کردند.

به گزارش روابط عمومی‌فرمانداری میبد، «حسین فلاح» فرماندارمیبد و «محمد امامی» مدیر صندوق کارآفرینی امید استان با حضور در منزل “محمدحسن کارگر زاده” از خوشنویسان و هنرمندان میبدی که قرآن نویسی روی سنگ، اشیاء و استخوان شتر را خلق کرده؛ ضمن قدردانی از وی، بر حمایت از این کار تأکید کردند.

حسین فلاح گفت: ایجاد کارگاه آموزشی و فعالیت در این حرفه در شهرستان میبد علاوه بر آثار و برکات معنوی در فراهم شدن زمینه اشتغال و اقتصاد و گرایش جوانان به این حرفه می‌شود.

محمد امامی‌مدیر صندوق کارآفرینی امید استان هم با اشاره به سیاست‌های صندوق در حمایت از طرح‌های اشتغال‌زا در شهرستان‌ها گفت: امسال با توجه به اینکه در مرحله چهارم تسهیلات اشتغال روستایی ۱۴۵ میلیارد ریال به‌صورت شناور در اختیار صندوق قرارگرفته است؛ تاکنون توانستیم ۸۰ میلیارد ریال درزمینهٔ اشتغال روستایی پرداخت کنیم.

امامی‌افزود: با این بودجه‌ای که در اختیارمان هست از شهرستان‌هایی که ظرفیت‌های بالایی دارند حمایت می‌کنیم.

وی با اشاره به طرح روستای بدون بیکار این صندوق افزود: در قالب طرح روستای بدون بیکار، روستاهایی که ظرفیت‌های لازم را جهت اشتغال داشته باشند ما حاضر هستیم با دهیار و بخشدار تفاهم‌نامه امضا و آن روستاها را حمایت کنیم.

محمدحسن کارگر زاده از خوشنویسان و هنرمندان میبدی است که کار خوشنویسی را از دوره دانش‌آموزی آغاز کرده و توانسته آثار زیبایی از قرآن نویسی روی سنگ و اشیاء و استخوان شتر را خلق کند که درجای خود کم‌نظیر است.

کارگر زاده که هم‌اکنون در منزل خود به قرآن نویسی روی سنگ مشغول است که برای توسعه این هنر زیبا و تأثیرگذار معنوی نیازمند به فضای کارگاهی دارد.