فروردین ۳ام, ۱۳۹۸ تعداد بازدید: پرینت مطلب ارسال به دوستان

7 ماه پیشتر: فرماندار میبد در جشن نوروزی فرهیختگان میبدی: فرهیختگان ارزش‌های معنوی جامعه هستند

فرماندار میبد گفت: توسعه‌ جامعه به جایگاه و ارزش فرهیختگان بستگی دارد.

به گزارش  میبدنیوز، حسین فلاح فرماندار میبد در همایش نوروزی  با اشاره به اینکه فرهیختگان ارزش‌های معنوی هستند، افزود: فرهیختگان  جزء مهمترین پایگاه‌های تربیتی برای تاثیر بر روی جامعه و به ویژه نسل امروز هستند.

وی  با اشاره به اینکه نباید از زیر ساخت‌های فرهنگی غافل شویم ،افزود:  توسعه‌ جامعه به جایگاه و ارزش فرهیختگان بستگی دارد.

فرماندار میبد  ادامه داد: در سال ۴۵ پروژه اولویت دار برای شهرستان معرفی کردیم و توانستیم آنرا به سرانجام برسانیم.

وی با اشاره به اینکه ثبت جهانی زیلو با کمک مردم و مسئولان اتفاق خوش و میمون بود،گفت: جهانی شدن میبد را دنبال می‌کنیم و اتفاقات خوبی را رقم خواهیم زد وافق ما ۲۰۲۰ است.

فرماندار میبد با بیان اینکه ۳۰۰ نفر دربخش زیلو و ۵۰۰ نفر در بخش صنایع دستی و ۲۵۰ نفر در بخش کاربافی در حال فعالیت هستند افزود: با توجه به شاخص‌های تعیین شده در سال ۹۷ توانستیم ۲۴ کیلومتر روشنایی میبد تا پل خورشید را در شرایط سخت اقتصادی انجام دهیم.

وی به برخورداری تمام روستا‌های میبد از نعمت گاز اشاره کرد و گفت: سال ۹۷ را سال ورزش نامیدیم و در این بخش ۱۰ میلیارد هزینه شده است و همچنین برای اولین بار در میبد ۴ مدرسه از سوی بنیاد برکت ساخته وبهره برداری شد.

فرماندار میبد در ادامه عنوان کرد: بهره برداری از دانشکده پرستاری بااعتباری بالغ ۵ میلیارد تومان، توسعه بیمارستان میبد با کمک خیرین، به سرانجام رسیدن طرح تفصیلی با کمک شهرداری و شورای اسلامی‌شهر از دیگر اقدامات انجام شده در سال گذشته بوده است.

فلاح با اشاره به اینکه احداث باند فرودگاه میبد ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، گفت: ۹۰ درصد از پایانه صادرات کاشی در کنار ایستگاه راه آهن میبد تشکیل شده است که برای ورود مواد اولیه و صادرات کاشی از طریق ریل آهن برای اولین بار درکشور رقم خواهد خورد.

وی به بهره برداری سایت امداد و نجات با هزینه ۲ میلیارد تومان و ساخت استخر آموزش وپرورش اشاره کرد و گفت: نیروگاه خورشیدی میبد به علت تحریم‌ها سرمایه گذار آلمانی از ساخت آن منصرف شد و با تلاش‌های مجدد یک گروه چینی برای سرمایه گذاری دعوت شده اند که درصورت مساعد بودن شرایط تحریم این پروژه را به بهره برداری خواهیم رساند.