آخرین اخبار میبدنیوز (کلیک کنید)

کارگاه آموزشی انسجام سازمانی مدیریت آبخیز در فرمانداری میبد برگزار شد - ۰۲ / ۱۲ / ۱۳۹۷
یک واحد تولید کاشی وسرامیک توسط وزیر صمت در میبدافتتاح شد - ۲۵ / ۱۱ / ۱۳۹۷
تجلیل فرماندارمیبد از فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان - ۲۴ / ۱۱ / ۱۳۹۷
بارش نعمت الهی در شهرستان میبد - ۲۳ / ۱۱ / ۱۳۹۷
فضای مجازی و کانال هایی که باعت سلب کیفیت آموزش برای دانش آموزان مدارس شده است!!! - ۲۲ / ۱۱ / ۱۳۹۷
پیام تشکر و قدردانی فرماندار میبد از حضور حماسی مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن - ۲۲ / ۱۱ / ۱۳۹۷
گزارش تصویری از شور حضور مردم در جشن چهل سالگی انقلاب - ۲۲ / ۱۱ / ۱۳۹۷
حجت الاسلام محمد اعرافی امام جمعه موقت میبد حضور مردم وبصیرت آنان والگو گرفتن از نهضت عاشورا مهمترین مولفه انقلاب است - ۲۲ / ۱۱ / ۱۳۹۷
شکوه اقتدار میبدی‌ها در یوم‌الله ۲۲ بهمن علیرغم بارش رحمت‌اللهی - ۲۲ / ۱۱ / ۱۳۹۷
دیدار فرماندارمیبد با جانباز دوران انقلاب اسلامی - ۲۱ / ۱۱ / ۱۳۹۷

آذر ۱۴ام, ۱۳۹۷ تعداد بازدید: پرینت مطلب ارسال به دوستان

3 ماه پیشتر: تجزیه‌وتحلیل در حوزه زیلو امری ضروری است

فرماندارمیبد در نخستین جلسه شورای راهبردی خوشه زیلو با تشکر از مسئولین و گروه‌های مردم نهادی که ثبت جهانی زیلو را رقم زدند؛ تجزیه‌وتحلیل در حوزه زیلو را رهگشا عنوان نمود.

به گزارش روابط عمومی‌فرمانداری میبد، نخستین جلسه شورای راهبردی خوشه زیلو با حضور ” حسین فلاح” فرماندار، ” سید مسعود عظیمی‌” مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان و عامل توسعه خوشه زیلو، جمعی از مسئولین استان و شهرستان و هنرمندان و فعالین حوزه زیلوبافی در سالن اندیشه فرمانداری برگزار و اهداف راهبری برای توسعه این طرح تبیین شد.

فرماندارمیبد نیز در این جلسه، توسعه خوشه زیلو را گامی‌مؤثر در توسعه و رونق هنر صنعت زیلو عنوان و از تلاش شهرک‌های صنعتی و همکاری جهاد دانشگاهی در این زمینه قدردانی کرد.

حسین فلاح با اشاره به اینکه قطعاً با تلاش و پیگیری‌هایی که خواهد شد، شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه خواهیم بود، خاطرنشان کرد: تجزیه‌وتحلیل در حوزه زیلو امری ضروری است.

در این جلسه به تکریم زیلوبافان، مشکلات مواد اولیه شامل نخ و رنگ و…، پایین بودن کمیت تولید زیلو، چشم‌انداز زیلو، کشاندن زیلوبافی به خانه‌ها، توسعه زیلو به‌عنوان فرش سلامت، حمایت دولت از زیلوبافان، اولویت‌بندی اقدامات، ایجاد رشته دانشگاهی زیلو و… اشاره شد.

گفتنی است؛ توسعه خوشه زیلو، طرحی است که با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی و سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد در حال اجراست و طی سه تا پنج سال توسعه کسب‌وکار زیلو را دنبال می‌کند.

مراحل اجرای این طرح شامل مطالعه شناختی، اعتمادسازی، تدوین و اجرای برنامه‌های عمل و نظارت و ارزیابی و خروج از خوشه است که توسط تیمی‌از متخصصان سازمان جهاد دانشگاهی استان و با حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد با محوریت شهر تاریخی میبد اجرا می‌شود.