آخرین اخبار میبدنیوز (کلیک کنید)

افتتاح ۴ پروژه درمیبد در سفر رئیس‌جمهور به استان یزد - ۲۰ / ۰۸ / ۱۳۹۸
تمهیدات لازم برای جابه‌جایی مردم به استان اندیشیده شده است - ۱۶ / ۰۸ / ۱۳۹۸
دولتمردان تدبیر و امید باوجود تحریم‌ها اقدامات خوبی را انجام داده‌اند - ۱۶ / ۰۸ / ۱۳۹۸
پنج پروژه درمیبد برای سفر رئیس‌جمهور به استان مصوب شده است - ۱۴ / ۰۸ / ۱۳۹۸
مسئول عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی شهرستان میبد: روحیه استکبار ستیزی ،تجاوز و تعدی گری جز ذات آمریکاییان است - ۱۳ / ۰۸ / ۱۳۹۸
افتتاح یک واحد تولیدی معلولین درمیبد - ۱۳ / ۰۸ / ۱۳۹۸
دیدار و گفتگوی شهردار میبد با معاون عمرانی و توسعه روستایی و شهری وزارت کشور - ۰۸ / ۰۸ / ۱۳۹۸
پیام تسلیت مسئولان در پی درگذشت زنده یاد علی محمد ملاصادقی /فرجام عمر مبارکش با مرگ شهادت گونه رقم خورد/آگهی ترحیم - ۲۹ / ۰۷ / ۱۳۹۸
زمین ورزشی چمن مصنوعی شهدا میبد سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد - ۲۹ / ۰۷ / ۱۳۹۸
۱۹ کیلومتر از جاده ندوشن –ورزنه تا یک ماه آینده تکمیل می‌شود - ۲۰ / ۰۷ / ۱۳۹۸

آذر ۱۴ام, ۱۳۹۷ تعداد بازدید: پرینت مطلب ارسال به دوستان

11 ماه پیشتر: تجزیه‌وتحلیل در حوزه زیلو امری ضروری است

فرماندارمیبد در نخستین جلسه شورای راهبردی خوشه زیلو با تشکر از مسئولین و گروه‌های مردم نهادی که ثبت جهانی زیلو را رقم زدند؛ تجزیه‌وتحلیل در حوزه زیلو را رهگشا عنوان نمود.

به گزارش روابط عمومی‌فرمانداری میبد، نخستین جلسه شورای راهبردی خوشه زیلو با حضور ” حسین فلاح” فرماندار، ” سید مسعود عظیمی‌” مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان و عامل توسعه خوشه زیلو، جمعی از مسئولین استان و شهرستان و هنرمندان و فعالین حوزه زیلوبافی در سالن اندیشه فرمانداری برگزار و اهداف راهبری برای توسعه این طرح تبیین شد.

فرماندارمیبد نیز در این جلسه، توسعه خوشه زیلو را گامی‌مؤثر در توسعه و رونق هنر صنعت زیلو عنوان و از تلاش شهرک‌های صنعتی و همکاری جهاد دانشگاهی در این زمینه قدردانی کرد.

حسین فلاح با اشاره به اینکه قطعاً با تلاش و پیگیری‌هایی که خواهد شد، شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه خواهیم بود، خاطرنشان کرد: تجزیه‌وتحلیل در حوزه زیلو امری ضروری است.

در این جلسه به تکریم زیلوبافان، مشکلات مواد اولیه شامل نخ و رنگ و…، پایین بودن کمیت تولید زیلو، چشم‌انداز زیلو، کشاندن زیلوبافی به خانه‌ها، توسعه زیلو به‌عنوان فرش سلامت، حمایت دولت از زیلوبافان، اولویت‌بندی اقدامات، ایجاد رشته دانشگاهی زیلو و… اشاره شد.

گفتنی است؛ توسعه خوشه زیلو، طرحی است که با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی و سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد در حال اجراست و طی سه تا پنج سال توسعه کسب‌وکار زیلو را دنبال می‌کند.

مراحل اجرای این طرح شامل مطالعه شناختی، اعتمادسازی، تدوین و اجرای برنامه‌های عمل و نظارت و ارزیابی و خروج از خوشه است که توسط تیمی‌از متخصصان سازمان جهاد دانشگاهی استان و با حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد با محوریت شهر تاریخی میبد اجرا می‌شود.