اردیبهشت ۲۵ام, ۱۳۹۷ تعداد بازدید: پرینت مطلب ارسال به دوستان

10 ماه پیشتر: خسارت ۲۰ میلیارد ریالی سیلاب به تاسیسات زیربنایی استان / عمده خسارات به ندوشن وارد شده است

کارشناس خسارت مدیریت بحران استانداری یزد از خسارت ۲۰ میلیارد ریالی سیلاب به تاسیسات زیربنایی این استان خبر داد.

محمدجواد دهقانی اظهار داشت: روان آب‌های ناشی از بارندگی‌های ۱۰ روز گذشته در استان یزد ۲۰ میلیارد ریال به تاسیسات زیربنایی استان خسارت وارد کرد که گزارش خسارات وارده به وزارت کشور ارسال شده است.

وی با بیان اینکه بخش‌های زیربنایی شامل راه‌ها، کشاورزی زیر ساخت‌های شهری و روستایی و شهرداری‌های استان است ادامه داد: در ۱۰ روز گذشته مردم این استان بارندگی‌های خوبی را شاهد بودند به گونه ای که سبب بروز روان آب‌ها و آبگرفتگی در برخی موارد شد.

کارشناس خسارت مدیریت بحران استانداری یزد اضافه کرد: شب گذشته نیز در سطح شهر شاهد بارندگی به صورت باران و تگرگ بودیم که خساراتی به تاسیسات زیربنایی این استان وارد کرده است.

وی با بیان اینکه میزان دقیق خسارت توسط تیم ارزیابی در دست بررسی است اظهار داشت: عمده خسارت وارده مربوط به شهر ندوشن و بخش مرکزی این منطقه است.

دهقانی با اشاره به اینکه این استان بعد از سیستان و بلوچستان با ۲۳.۳ میلیمتر و کرمان با ۳۸.۵ میلیمتر، کمترین میزان بارندگی را در این مدت داشته است افزود: به دلیل خشکسالی‌های چندسال گذشته عمده مراتع استان، عاری از هرگونه بوته و درختچه شده و این مسئله موجب شده تا با کمترین بارش شاهد ایجاد روان آب باشیم که خسارت‌هایی در پی دارد.