آخرین اخبار میبدنیوز (کلیک کنید)

مردم میبد موارد تخلفات را با مدارک به بازرسان در فرمانداری تحویل دهند/ حق‌الناس رأفت اسلامی نمی‌شناسد / تلفن مستقیم ۳۲۳۵۱۰۱۴ - ۰۸ / ۰۷ / ۱۳۹۷
لیست دریافت کنندگان ارز دولتی و نیمایی اعلام شد/ کاشی ، شیشه ،فولاد … ارز گرفتن - ۰۸ / ۰۷ / ۱۳۹۷
زارع معاون هماهنگی سازمان تبلیغات استان ۴۰سالگی شرایط بلوغ وپختگی این نظام است /هدف غرب و در رأس آن آمریکا براندازی این نظام است . - ۰۶ / ۰۷ / ۱۳۹۷
معاون سیاسی امنیتی فرماندار میبد : دشمن تمام تلاش خود را برای تضعیف وضربه زدن به این نظام وانقلاب به کاربرده است - ۰۶ / ۰۷ / ۱۳۹۷
دستگیری سوداگران مرگ هنگام انتقال ۱۰۰ کیلو تریاک - ۰۴ / ۰۷ / ۱۳۹۷
رئیس بهزیستی میبد: شاهدآمارسالمندی هستیم - ۰۴ / ۰۷ / ۱۳۹۷
همت و تلاش مردم عامل پیشرفت در حوزه زیلو و کار بافی در میبد است - ۰۳ / ۰۷ / ۱۳۹۷
پیام فرماندارمیبد به مناسبت فرارسیدن ایام محرم - ۲۰ / ۰۶ / ۱۳۹۷
دستگیری باند سرقت دامداری در میبد - ۱۸ / ۰۶ / ۱۳۹۷
امام جمعه میبد: اقتصاد تعاون، تامین کننده عدالت اجتماعی است - ۱۸ / ۰۶ / ۱۳۹۷

اردیبهشت ۱۳ام, ۱۳۹۷ تعداد بازدید: پرینت مطلب ارسال به دوستان

6 ماه پیشتر: آغاز سومین کنگره بین المللی شعر توحیدی باشرکت ۱۱ کشور در میبد

دبیر علمی کنگره بین المللی شعر توحیدی  با اعلام این خبر گفت: سومین کنگره دوسالانه بین المللی شعر توحیدی با شرکت ۲۵۹ نفر از ۵۶ شهر ایران و ۱۱ کشور امروز پنجشنبه در مجموعه باغ تالار دانشگاه اسلامی‌واحد میبد آغاز شد.

ذکریا اخلاقی افزود: از مجموع شرکت کنندگان ۲۱۹ نفر از جمهوری اسلامی‌ایران و بقیه شهروندان پاکستان، افغانستان، هندوستان، لیبریا، سوریه، مالی، جمهوری آذربایجان، اندونزی، روسیه، ترکیه و کامرون هستند.

وی ادامه داد:در مجموع ۹۲۷ اثر به بخش داوری راه یافت که از این تعداد ۸۶۸ اثر به زبان فارسی و بقیه غیرفارسی است.

اخلاقی گفت: کنگره بین المللی شعر توحیدی در ۲ بخش کودک و نوجوان و بزرگسال به مدت یک روز و با محور‌های توحید و معارف توحیدی، شرح شاعرانه اسماء و صفات خداوند متعال، جلوه‌های جلال و جمال الهی در پدیده‌های جهان، و تماشای عظمت خداوند در عالم برگزار می‌شود.

این شعر یزدی دیگر محور‌های انتخابی را ستایش و ثنای پروردگار، نیایش و مناجات در آستان حضرت حق، سپاس و شکرگزاری به درگاه خداوند منان، تسبیح و تقدیس خداوند متعال، گفت و گوی عارفانه با معبود ازلی در قالب‌های مختلف شعری ذکر کرد.

اخلاقی اظهار کرد: در آیین اختتامیه کنگره یادشده که عصر امروز برگزار می‌شود از خالقان آثار برتر تجلیل و ۲ کتاب شعر توحیدی رونمایی می‌شود.