مرداد ۱۹ام, ۱۳۹۶ تعداد بازدید: پرینت مطلب ارسال به دوستان

11 ماه پیشتر: شهردار میبد درنشست خبری :برای احداث بلوار نبی اکرم دومیلیارد بودجه دولتی جذب کرده ایم/پارکینگ طبقاتی در خیابان امام ساخته خواهد شد

به گزارش میبد نیوز نشست خبری شهردار میبد به مناسبت روز خبرنگار وتجلیل از فعالان این عرصه برگزارشد .

شهردار میبد در این نشست ضمن گرامیداشت روز خبرنگار وتبریک به خبرنگاران حاضر در جلسه گزارشی از عملکرد شهرداری در یکسال گذشته ارائه دادند.
آنچه در زیر میخوانید ماحصل این نشست خبری میباشد:
۱-در شورای چهارم، ورودی‌های شهر در دستور کار قرار گرفت. ورودی ندوشن به میبد بلوار کشی، آسفالت و روشنایی آن تامین شد. همچنین ورودی اردکان به سمت میبد اصلاح هندسی شهید حسینی نسب صورت گرفت و روشنایی آن منطقه نیز در دستور کار قرار گرفت.
۲-پروژه مشارکتی روشنایی محور سنتو به طول ۳ کیلومتر انجام شده است. فاز اول در شب عید نوروز مورد بهره برداری قرار گرفت. فاز دوم آن نیز در هفته دولت به طول ۶ کیلومتر انجام خواهد شد.
۳- احداث میادین سرو و طروات در شهرک شهدا، میدان مهر در بلوار قاضی میرحسین و بلوار کوثر در محله ده آباد در یکسال گذشته انجام شده است.
۴-نورپردازی میادین آیت الله خامنه ای، میدان شهدا، میدان عدالت، ساختمان شهرداری، میدان مهر و … انجام شده است.
۵- در پارک بهاران حدود ۱۲ پروژه اجرا شده است. احداث پارک بانوان و افتتاح فاز ۳ آن نیز در این یکسال. پروژه باغ پرندگان، المان شهدای گمنام، آب نمای موزیکال، خرید وسایل بازی و پارتیشن بندی سالن داخل پارک و تبدیل آن به فرهنگسرای شهرداری.
۵- محوطه سازی شرق پارک بهاران، تعویض لامپ‌های تمام پارک توسط شرکت میبد نور و نصب لامپ‌های فوق کم مصرف جهت پایین آوردن هزینه برق پارک بهاران.
۶- خرید زمین برای احداث ساختمان جدید شهرداری که به متراژ ۳ هزار متر و در سه طبقه به اجرا در خواهد آمد. سفت کاری ساختمان شهرداری حدود یک میلیارد تومان هزینه در برخواهد داشت.
۷- احداث بلوار نبی اکرم(ص). حجم بالای خاک برداری، نخاله برداری و تسطیح و شن ریزی و اجرای جدول گذاری این بلوار انجام شده است. خاکبرداری این پروژه توسط ماشین آلات شهرداری و در نوبت عصر صورت گرفته است. با احداث بلوار نبی اکرم(ص) دسترسی به مرکز شهر برای اهالی مسکن مهر فاز‌های ۱ و ۲، ساکنین مهر بهزیستی و … راحت تر خواهد شد. همچنین اهالی مناطق بیده، علی آباد، مهرجرد، ده آباد، خانقاه و … از این مسیر به کمربندی میبد- یزد دسترسی خواهند داشت. برای احداث این بلوار ۲ میلیاردتومان بودجه دولتی جذب کرده ایم.
۸- پروژه احداث بلوار میدان دفاع مقدس تا انبار توحید به طول یک کیلومتر در حال انجام است.
۹-طرح تفکیک زباله از مبدا که چند ماهی است انجام شده است. شهرداری می‌تواند با خرید ماشین آلات تولید پلاستیک در بدو امر و مقرر کردن ماشین آلات در انبار توحید از ضایعات خریداری شده پلاستیک تولید کندو تمامی‌ضایعات فروشی شهر باید به انبار توحید منتقل شوند.
۱۰-تامین پارکینگ برای مساجد محلات مختلف. برای اولین بار زمینی در پشت بانک صادرات مرکزی به مبلغ ۷۵۰ میلیون تومان شهرداری خریداری کرده است که در آینده نزدیک پارکینگ طبقاتی در این منطقه احداث شود.
۱۱-اتصال بلوار عشرت آباد به خیابان اردکان. زیر سازی و آسفالت این منطقه نیز انجام شده است.
۱۲-پیاده رو سازی و جدول گذاری بلوار شهید اشتری و میرباقری انجام شده است.
۱۳- دو قناتی که در سطح شهر خشک شده بود با همت شهرداری احیا و آب آن قنات‌ها جهت آبیاری فضای سبز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
۱۴- کمک به تعمیر و بازسازی خانه خبرنگار به مبلغ ۵۰ میلیون تومان. همچنین آسیاب آبی یخدان نیز شهرداری همین مبلغ را جهت بازسازی آن کمک کرده است.
۱۵-یشترین حجم آزاد سازی را در خیابان آیت الله خامنه ای انجام داده ایم. در یک ماه گذشته ۵ تخریب را داشته ایم۴۰۰۰ متر زمین جهت احداث پارک بانوان از صاحب باغ مهر گرد گرفته ایم.
۱۶-بحث ممیزی شهرداری کمک خیلی بزرگی برای درآمد پایدار شهرداری میبد انجام داده است. تمامی‌املاک شهرستان ثبت کامپیوتر شده است.
۱۷- تمامی‌منطقه امیرآباد آسفالت شده است.

لازم به ذکر است در پایان این نشست از خبرنگاران شهرستان تجلیل به عمل آمد .

یک نظر برای این خبر...

  1. با سلام ضمن تشکر از خدمات شهرداری میبد امیدواریم در سالهای پیش رو شاهد احداث میادین و بلوار‌های مناسب در سطح شهر میبد باشیم . در ضمن پیشنهاد می‌شود نام بلوار عشرت آباد به همین نام باشد و یا اینکه نام یکی از بزرگان میبدی بر روی ان گذاشته شود همچنین خیابان حدفاصل بلوار امام خمینی و بلوار عشرت آباد نیز یک نام میبدی داشته باشد